Program Smart TV zainstalowany na komputerze pozwoli użytkownikowi przeglądać pliki multimedialne na ekranie monitora. Jest kompatybilny z wersjami Windows od 7 do 10 i Androidem. Podłączając monitor lub telewizor do komputera, możesz w pełni wykorzystać możliwości Smart TV, a co najważniejsze oglądać filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz i korzystać ze wszystkich zasobów telewizji internetowych.

telewizja photo

Wybór systemu operacyjnego

Komputer, do którego zamierzasz podłączyć telewizor za pomocą pakietu oprogramowania Smart TV, musi spełniać następujące wymagania:

  • System operacyjny Windows wersja 7-10; pojemność – 32 lub 64 bity;
  • RAM – nie mniej niż 2 GB;
  • Częstotliwość procesora – nie mniejsza niż 1,8 GHz;
  • Obecność karty graficznej średniej lub dużej mocy.

System operacyjny Google o nazwie Android TV kiedyś był dostępny tylko dla telewizorów z pakietem aplikacji Smart TV. Dzisiaj można go zainstalować na dowolnym komputerze. Dzięki temu użytkownik może ocenić interfejs systemu operacyjnego Android zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i laptopie lub tablecie. System operacyjny Android zapewnia urządzeniom następujące funkcje: odtwarzanie audio i wideo; szukanie głosowe; standardowy program uruchamiający (komputer stacjonarny). Możesz kontrolować zestaw programów Smart TV zainstalowanych na komputerze za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie, co całkowicie symuluje działanie pilota. Innym sposobem sterowania programem jest podłączenie myszy bezprzewodowej do komputera. Najwygodniejszym sposobem jest pobranie bezpłatnego programu zdalnego sterowania na smartfon lub tablet. Istnieje wiele takich aplikacji: możesz pobrać aplikację dla określonego modelu telewizora lub uniwersalnego wirtualnego pilota. W sklepach z aplikacjami na smartfonach można znaleźć model zdalnego sterowania odpowiedni dla konkretnego modelu telewizora.

Instalacja i konfiguracja Smart TV na PC wymaga szeregu sekwencyjnych działań. Możesz podłączyć Smart TV do komputera na kilka sposobów:

  • Poprzez wyjście DVI i HDMI. Jeśli komputer ma kartę wideo z DVI (interfejs do przesyłania sygnału cyfrowego do monitorów LCD), a telewizor ma wyjście HDMI (interfejs do multimediów, który przesyła cyfrowe sygnały wideo i audio), urządzenia można łatwo podłączyć za pomocą kabla.
  • Korzystanie ze złącza S-Video. Ten typ połączenia jest możliwy, jeśli telewizor ma złącze SCART, a karta wideo ma wyjście S-Video. Aby połączyć komputer z telewizorem, potrzebujesz kabla ze złączami S-Video, adaptera ze złączem SCART oraz gniazdami audio, wideo i S-Video.
  • Przez Wi-Fi. Jest to wygodny sposób, ponieważ urządzenia, które nie są połączone przewodami, można swobodnie zlokalizować. Aby zsynchronizować w ten sposób, musisz użyć specjalnego narzędzia dostarczonego z telewizorem. Na komputerze utwórz katalog, przez który zawartość będzie wysyłana do telewizora. Jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie, urządzenia będą gotowe do odtwarzania multimediów na ekranie komputera.

Korzyści z oglądania Smart TV na komputerze

Smart TV to wygodna i funkcjonalna opcja do oglądania programów telewizyjnych i filmów w sieci. Instalując taki program na komputerze, użytkownik będzie mógł oglądać dowolne treści wideo bez marnowania czasu na pobieranie ich na dysk flash USB. To możliwość oglądania dowolnych programów telewizyjnych i filmów, programów telewizyjnych, programów bez przerw w reklamie. Ta opcja umożliwia zastąpienie standardowej telewizji i zapewnia dostęp, jeśli chodzi o biblioteki filmowe i filmy online. Oglądanie zapewnia zasoby wideo: YouTube, Ivi, Netflix. Możliwość nagrywania programów telewizyjnych lub filmów na dowolnym nośniku zewnętrznym. Dodatkowo odtwarzasz pliki w dowolnym formacie i rozmiarze. Instalując pakiet Smart TV na komputerze, użytkownik pozbywa się potrzeby zakupu specjalnego dekodera, aby aktywować pakiet „inteligentnych programów”. Ponadto, jeśli program ulegnie awarii, możesz wykonać uniwersalną procedurę ponownej instalacji systemu Windows.