Oglądanie filmów w sieci stało się jedną z najpopularniejszych aktywności Polaków. Jak grzyby po deszczu, powstają strony internetowe, które oferują nam filmy za darmo w każdej kategorii, a skoro masz ten duży telewizor, w który zainwestowałeś, dlaczego miałbyś mrużyć oczy, aby oglądać wideo na mniejszym laptopie, smartfonie lub tablecie?

Podłącz za pomocą kabla HDMI

Trzecim sposobem oglądania filmów na telewizorze z dużym ekranem jest ręczne podłączenie kabla między laptopem a telewizorem. Jeśli twój telewizor ma mniej niż osiem lat, to powinieneś mieć dodatkowe wejście HDMI z tyłu lub z boku. Twoja telewizja kablowa prawdopodobnie zajmuje jedno miejsce. Kabel HDMI obsługuje zarówno dźwięk, jak i wideo. Oto jak zacząć:

  • Zakup kabel HDMI – nie są drogie – zamów jeden online lub pożycz go od członka rodziny, jeśli nie masz jeszcze drugiego kabla HDMI.
  • Podłącz jeden koniec kabla HDMI do gniazda wyjściowego HDMI laptopa.
  • Podłącz drugi koniec kabla do portu HDMI telewizora. Może być konieczne zbliżenie komputera do telewizora. Dobrym pomysłem jest podłączenie komputera PC lub Mac do ściany w celu uzyskania zasilania.
  • Za pomocą pilota telewizora zmień Źródło lub Wejście na przeznaczone dla twojego komputera, takie jak HDMI 2. Powinieneś zobaczyć, co jest na ekranie laptopa.
  • Użyj myszy, aby kliknąć Odtwórz wideo. Będzie również odtwarzany na telewizorze.

Jeśli używasz telewizora do czatowania w aplikacji, takiej jak Zoom, pamiętaj, że inni muszą widzieć cię przez kamerę laptopa. Ustaw więc laptop, powiedzmy, na stoliku do kawy, kierując aparat w swoją stronę.

Jeśli masz inteligentny telewizor

Jeśli posiadasz inteligentny telewizor, to możesz w bardzo łatwy sposób oglądać filmy za darmo online.  To wszystko zapewnia telewizja internetowa. Smart TV może połączyć się z Internetem w celu uzyskania dostępu do treści, dzięki czemu możesz pobrać potrzebne aplikacje ze sklepu z aplikacjami na telewizorze. Na przykład, aby oglądać filmy przez Facebook Watch TV:

  • Pobierz aplikację ze sklepu z aplikacjami na telewizorze.
  • Otwórz aplikację Watch na telewizorze. Kliknij Kontynuuj
  • Zauważ, że twój następny ekran ma kod na dole. Otwórz aplikację Facebook na urządzeniu mobilnym, dotknij powiadomienia u góry. Zatwierdź i dotknij. Kontynuuj . Lub przejdź do facebook.com/device na komputerze lub telefonie, a następnie wprowadź kod ręcznie.

Musisz to zrobić tylko raz. Po zalogowaniu się do aplikacji możesz przesyłać strumieniowo filmy do telewizora zamiast na mniejsze urządzenie. Proces będzie podobny w przypadku innych aplikacji wideo, takich jak YouTube. Drugim sposobem oglądania wideo w Internecie na telewizorze jest bezprzewodowe „przesyłanie” go z innego urządzenia. Telewizory Smart TV umożliwiają dziś przesyłanie filmów z laptopa, smartfona lub tabletu. Konfiguracja zależy od rodzaju posiadanego telewizora. Upewnij się, że urządzenie, które ma wideo, które chcesz przesyłać, jest podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, co Twój Smart TV. W zależności od telewizora ta technologia może nazywać się DLNA lub Miracast. Lub telewizor może być podłączony do odtwarzacza strumieniowego, takiego jak Apple TV, Chromecast lub Roku. Wersja Apple nazywa się AirPlay. Proces powinien być podobny dla wszystkich technologii: wybierz film na urządzeniu mobilnym, a następnie stuknij ikonę Udostępnij , aby pojawił się na ekranie telewizora.